agencja pracy

Linki do mediów społecznościowych

4 kroki do udanej współpracy z Agencją Pracy

treść strony

Rekrutacja pracowników z Agencją Pracy to oszczędność czasu i pieniędzy, a zarazem doskonała możliwość wglądu w sytuację na rynku pracy. Chociaż nie istnieje jeden sprawdzony przepis na udaną współpracę z Agencją, bo każda rekrutacja jest inna, jedno jest pewne: celem klienta i agencji jest znalezienie dobrego pracownika. Jak dokonać tego w 4 krokach?

 1. Sprecyzowane oczekiwania.
  Znalezienie odpowiedniej osoby na dane stanowisko możliwe jest jedynie wtedy, gdy wiemy kogo szukamy.
   
 2. Uczciwe warunki.
  Oprócz listy wymagań wobec kandydata, należy przygotować także listę rzeczy, które możemy zaproponować pracownikowi. Chodzi nie tylko o wynagrodzenie, ale także o benefity, formę zatrudnienia, unikalną kulturę organizacyjną czymożliwości rozwoju. Warto w tym miejscu wykorzystać doświadczenie i wiedzę agencji na temat wynagrodzeń. Konsultanci podpowiedzą, jakie są aktualne oczekiwania kandydatów na danym stanowisku i czy proponowana stawka jest adekwatna do wymagań. Pamiętajmy, że istnieje ryzyko, że jeżeli zaproponujemy wynagrodzenie poniżej średniej, możemy w ogóle nie zainteresować tych najlepszych kandydatów.
   
 3.  Dobra komunikacja i stały kontakt
  Żeby rekrutacja przyniosła oczekiwany skutek od początku do końca należy pozostawać w ścisłym kontakcie. Agencja powinna przekazywać regularną informację na temat postępów. Równie ważna jest informacja zwrotna na temat przekazanych przez agencję kandydatów. Jeśli nie spełniają oni oczekiwań klienta, powinien od razu poinformować o swoich wątpliwościach i uwagach. Tylko taka wymiana informacji pozwoli agencji lepiej trafiać w potrzebę klienta.
   
 4.  Przyjazna rekrutacja.
  Agencja dba o markę firmy klienta w relacjach z kandydatem. Pierwszy etap to zwykle spotkanie z rekruterem agencyjnym, zaś drugi etap odbywa się u klienta. Ważne, by oba pozostawiły w kandydacie pozytywne odczucia. Warto wywrzeć na rozmówcy jak najlepsze wrażenie, Jak pokazują badania, aż 56% kandydatów, zadowolonych z procesu rekrutacyjnego, którzy nie zostali zatrudnieni, jest gotowa wrócić do nas w kolejnych procesach rekrutacyjnych, a 37% poleciłoby firmę swoim znajomym.

 

 

stopka strony

Nagrody i wyróżnienia

Nasz profesjonalizm został wielokrotnie doceniony przez naszych Klientów, a także jury prestiżowych branżowych konkursów. Dla Ciebie oznacza to po prostu gwarancję najwyższych standardów usług świadczonych przez GP People.

czytaj więcej ...

Kariera w GP People

Interesuje Cię branża HR i chcesz z nią związać swoją zawodową przyszłość? Dołącz do zespołu GP People, pracuj z najlepszymi, zdobywaj nowe umiejętności i rozwijaj swoją karierę.

czytaj więcej ...

Nasze biura

Chcesz skorzystać z usług GP People? Skontaktuj się z naszymi konsultantami lub odwiedź jeden z oddziałów naszej Agencji

czytaj więcej ...