CV to nasza zawodowa wizytówka, która pozwala wyrobić o nas pierwsze wrażenie. Z tego pierwszego kontaktu rodzi się zaproszenie do rozmowy.

Aplikacje niespójne są odrzucane i nie przechodzą do dalszych etapów selekcji.

Dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę:

  • Zwróć uwagę na chronologię dat. Na górze wymieniaj najaktualniejsze informacje o miejscu i stanowisku. Jeśli w jednej firmie udało Ci objąć kilka stanowisk – zapisz ten fakt i także użyj dat.
  • Rekruter nie uwierzy, że jesteś dokładny i skrupulatny, jeśli w Twoim CV daty są niechronologiczne albo raz podajesz miesiąc-rok, a innym razem rok-miesiąc-dzień.
  • Bardzo dobrą znajomość Worda podważa niechlujnie sformatowane CV. Różne style i rozmiary czcionki czy różne interlinie w akapitach wpływają na odbiór i ocenę Twojej kandydatury.
  • Zdjęcie z wakacji czy imprezy nadaje się wyłącznie, jeśli aplikujesz do zespołu eventowego. W innym przypadku użyj oficjalnego wizerunku.
  • Nie poświęcaj uwagi zajęciom, które nie budują twojej przewagi w drodze do stanowiska na które aplikujesz. Poświęć im krótką, zbiorczą wzmiankę, a skup się na rzeczach które są istotne w bieżącej rekrutacji.

Pamiętaj, że rekruter ma za zadanie wyselekcjonować kandydatów spełniających oczekiwania dla danego stanowiska. Dysonans informacyjny wprowadza chaos i budzi nieufność do kandydata.

PS zawsze możesz wpaść do nas po pomoc w napisaniu CV

Udostępnij