Ta pozycja w CV w większości aplikacji o pracę wygląda tak samo. Kino, muzyka i sport. 🙂 Jeśli wiec należysz do ludzi, którzy nie wiedzą co wpisać w zainteresowaniach pamiętaj, że:

Hobby kandydata uzupełnia jego profil i wskazuje cechy charakteru czy umiejętności, które mogą być pożądane lub też nie w docelowym zespole.

Dlatego jeśli interesujesz się filmem – to doprecyzuj reżysera albo gatunek, jeśli muzyką – napisz jaką, a jeśli sportem – podaj dziedzinę.

Na starcie zawodowym, kiedy nie masz jeszcze bogatego doświadczenia , aktywność związana z zainteresowaniami może być furtką do rozmowy o pracę. Warto zastanowić się, co w oczach przyszłego pracodawcy przedstawi Cię jako dobrego kandydata. Na przykład gry zespołowe ⚽ [te on-line też] podkreślają umiejętność współpracy, majsterkowanie lub umiejętność nakładania hybrydy 💅 – mówią o zdolnościach manualnych, a wolontariat – o zaangażowaniu.

Zawsze unikaj kłamstw lub półprawd. Na rozmowie rekrutacyjnej możesz trafić na znawcę tematu i stracisz wiarygodność przy tak mało istotnej kwestii jak zainteresowania. 🤥Ups! Dlatego jeśli nie interesujesz się niczym specjalnym, po prostu pomiń ten akapit.

PS Jeśli napisanie CV sprawia Ci trudność, zawsze możesz przyjść do GP People: oferty pracy, przyjazna rekrutacja  – pomożemy Ci 🙂

Udostępnij