Jednym z powodów dla których warto rozpocząć pracę na studiach jest ulga, która ma za zadanie polepszyć zarobkowanie pracujących studentom.

Sprawdźmy cyferki, czy to się opłaca

Jeżeli jesteś studentem, który jednocześnie pracuje i Twoje wynagrodzenie miesięczne wynosi 2250 zł, to w skali miesiąca zyskujesz o 133 zł więcej niż w roku poprzednim. A w ciągu roku zbierze się 1 592 zł. Co Ci da tyle floty? Zwolnienie z podatku. Mając miej niż 26 lat i status ucznia/studenta nie będziesz rozliczał się z podatku, bo nie musisz go płacić! Nową ordynację obowiązuje zarówno umowa o pracę jak i umowa zlecenie. Więcej pisaliśmy tu Masz mniej niż 26 lat? Możesz zarabiać więcej!

Planowanie, organizowanie… studiowanie

Studia, praca zawodowa, zajęcia z hiszpańskiego i zumby? Jak to pogodzić? Okres studiowania wyzwala w nas zwiększony instynkt przetrwania, ale nie da się tego wszystkiego ogarnąć bez kalendarza lub elektronicznego przypominania wydarzeń na smartfonie. Wielu studentów korzysta z aplikacji, które mają za zadanie przypominać o bieżących sprawach. Takie programy mają ułatwić codzienny nawał zadań do wykonania.

Sposób na pracę

Jeżeli jesteś studentem, który otrzymuje wypłatę po przerobieniu określonej ilości godzin, to możesz skorzystać z aplikacji ułatwiającej rozliczenie. Godziny pracy 4b to apka, która policzy ile pracowałeś w ciągu dnia lub miesiąca. Wyliczy Ci ile zarobiłeś. Zobaczyć możesz także statystyki oraz przetworzyć wiele wydarzeń w jednym kalendarzu. Jest to niezbędnik pracującego studenta.

Sposób na studia

Nie każdy wygrywa podczas zapisów na zajęcia w nowym semestrze. Aby pracować na studiach musisz poświęcić swój wolny czas, czyli weekend lub pracować między zajęciami. To da się pogodzić! Wystarczy, że raz w tygodniu (najlepiej pod koniec tygodnia) usiądziesz przy swoim biurku, otworzysz swój planer i wykonasz strategię przetrwania na kolejny, pracowity tydzień. Zacznij od tych najistotniejszych, permanentnych spraw, czyli zajęć na uczelni. Następnie zaplanuj ile chciałbyś zarobić, a ile możesz pracować, ale żeby nadal mieć czas na przyjemności. Jeżeli uda Ci się chociaż w 50% spełnić własne oczekiwania to uda Ci się połączyć wszystkie obowiązki.

Pamiętaj praca się opłaca.

Udostępnij