Jednym z powodów, dla których warto rozpocząć pracę na studiach jest ulga, która ma za zadanie polepszyć zarobkowanie pracujących studentom. Tylko czy da się pogodzić pracę ze studiami?

Sprawdźmy cyferki, czy to się opłaca

Jeżeli jesteś studentem, który jednocześnie pracuje i Twoje wynagrodzenie miesięczne wynosi 2600 zł, to w skali miesiąca zyskujesz o 121 zł w porównaniu do starszych kolegów. A w ciągu roku zbierze się 1 452 zł. Co Ci da tyle floty? Zwolnienie z podatku. Mając miej niż 26 lat i status ucznia/studenta nie będziesz rozliczał się z podatku, bo nie musisz go płacić! Nową ordynację obowiązuje zarówno umowa o pracę jak i umowa zlecenie. Więcej pisaliśmy tu Masz mniej niż 26 lat? Możesz zarabiać więcej! To

Planowanie, organizowanie… studiowanie

Studia, praca zawodowa, zajęcia z hiszpańskiego i zumby? Jak to pogodzić? Okres studiowania wyzwala w nas zwiększony instynkt przetrwania, ale nie da się tego wszystkiego ogarnąć bez kalendarza lub elektronicznego przypominania wydarzeń na smartfonie. Wielu studentów korzysta z aplikacji, które mają za zadanie przypominać o bieżących sprawach. Takie programy mają ułatwić codzienny nawał zadań do wykonania.

Sposób na pracę

Jeżeli jesteś studentem, który otrzymuje wypłatę po przerobieniu określonej ilości godzin, to możesz skorzystać z aplikacji ułatwiającej rozliczenie. Godziny pracy 4b to apka, która policzy ile pracowałeś w ciągu dnia lub miesiąca. Wyliczy Ci ile zarobiłeś. Zobaczyć możesz także statystyki oraz przetworzyć wiele wydarzeń w jednym kalendarzu. Jest to niezbędnik pracującego studenta.

Sposób na studia

Nie każdy wygrywa podczas zapisów na zajęcia w nowym semestrze. Aby pracować na studiach musisz poświęcić swój wolny czas, czyli weekend lub pracować między zajęciami. To da się pogodzić! Wystarczy, że raz w tygodniu (najlepiej pod koniec tygodnia) usiądziesz przy swoim biurku, otworzysz swój planer i wykonasz strategię przetrwania na kolejny, pracowity tydzień. Zacznij od tych najistotniejszych, permanentnych spraw, czyli zajęć na uczelni. Następnie zaplanuj ile chciałbyś zarobić, a ile możesz pracować, ale żeby nadal mieć czas na przyjemności. Jeżeli uda Ci się chociaż w 50% spełnić własne oczekiwania to uda Ci się połączyć wszystkie obowiązki.

Pamiętaj praca się opłaca.

Udostępnij