Od dawien dawna, król, car, cesarz nakładał na poddanych podatki. Ci płakali i płacili.  Z tych pieniędzy utrzymuje się państwo, szkolnictwo, służba zdrowia, policja, wypłacane są emerytury i inne zasiłki. Dziś też podatki są obowiązkowe, ale nie dla wszystkich. Przeczytaj, czy należysz do grupy szczęśliwych osób, które nie muszą oddawać kasy do skarbca.

Tylko dla młodych

Jeśli masz mniej niż 26 lat i zarabiasz mniej niż 85 528 zł rocznie, to nie musisz płacić podatku dochodowego. Realnie w twojej kieszeni zostanie więcej kasy. Zasada ta wchodzi w życie od 1 sierpnia 2019, dlatego od sierpnia do grudnia 2019 liczymy kwotę 35 636,67 zł od której nie zapłacisz podatku.

Co zrobić by zarabiać więcej

Po prostu wypełnij oświadczenie, w którym deklarujesz, że nie chcesz płacić podatku dochodowego.
Dla naszych pracowników / zleceniobiorców mamy przygotowany formularz [pobierz go tutaj]. Uzupełnij tylko swoje dane kontaktowe i dostarcz do GP People. I już.


Jeśli dostarczysz nam oświadczenie do końca lipca 2019, wypłata w sierpniu już będzie większa, bo nie będzie pomniejszona o podatek.


Nie martw się jeśli zdecydujesz się na oświadczenie później. Pobrany podatek i tak wróci do ciebie w rozliczeniu rocznym PIT.

Udostępnij