W trakcie poszukiwania pracy udostępniasz swoje dane osobowe, które są danymi wrażliwymi i wymagają opatrzenia specjalną formułą. No dobra, w mediach społecznościowych nie takie rzeczy udostępniasz 😉 i nikt nie robi z tego tyle hałasu. Ale tu sprawa wygląda inaczej. Bez odpowiedniej zgody twoje CV trafi do niszczarki.

Jakie dane?

Są to na przykład: imię i nazwisko, numer telefonu, data urodzenia, adres zamieszkania lub korespondencyjny oraz świadectwa szkolne lub ukończenia kursów. Pamiętaj. W trakcie rekrutacji nie ma potrzeby podawać swojego numeru PESEL. Natomiast dołączenie do dokumentów aplikacyjnych zdjęcia jest twoim wyborem. Jeśli tego nie zrobisz, to rekruter nie może o nie prosić.

RODO

Ochronę danych osobowych reguluje prawo. A prawo jest po to, by je… przestrzegać! 😊 Jesteśmy zobowiązani rozważyć twoją kandydaturę tylko wtedy, gdy przesłane dokumenty zawierają twoją zgodę na wykorzystanie twojej aplikacji w procesie rekrutacji. Często spotykamy się w waszych aplikacjach z uogólnioną formułą wyrażającą zgodę na przetwarzanie danych. Niestety zgoda dla każdego jest do niczego. Musi być indywidualna.

Co napisać?

Jeśli zależy ci, byśmy mogli rozważyć twoją kandydaturę w rekrutacji a także brać cię pod uwagę w innych rekrutacjach, napisz tak:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych GP People z siedzibą w Toruniu, ul. Kościuszki 71, KRS 269334, w celu przeprowadzenia procedury

  • bieżącej rekrutacji
  • oraz przyszłych rekrutacji

Podaję swoje dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą.

Zapoznałam (-em) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.

Dać bana

W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę informując nas o tym przez mejla kontakt@gppeople.pl. Podaj wtedy swoje imię i nazwisko i adres mejlowy, który udostępniłeś nam w aplikacji, a my usuniemy twoje dane z naszych baz i zapomnimy o tobie.

Udostępnij