Jak co roku, na jego początku zastanawiamy się jak sprytnie zaplanować urlop, by nasze wolne dni były jak najdłuższe. Podpowiadamy jak wykorzystać święta by przedłużyć sobie urlop i wykorzystać długie weekendy w 2020 roku.

STYCZEŃ: 2 dni urlopu = 6 dni wolnego

Pierwszy długi weekend w 2020 roku pojawia się już w jego pierwszym tygodniu. Wystarczy wziąć dwa dni urlopu 2 i 3 stycznia (czwartek i piątek), by mieć aż sześć wolnych dni.

MAJ: 1 dzień urlopu = 3 dni wolnego

Niestety w 2020 r. majówka nie wypada szczególnie korzystnie – 1 maja (Święto Pracy) będzie w piątek, zaś 3 maja (rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja) w niedzielę.

CZERWIEC: 1 dzień wolnego = 4 dni wolne

Boże Ciało jak zwykle wypada w czwartek, w 2020 roku będzie to 11 czerwca. Oznacza to, że biorąc urlop w piątek, 12 czerwca, mamy cztery dni wolnego.

SIERPIEŃ: 1 dzień wolnego za święto w sobotę

Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowstąpienie NMP przypada w sobotę, 15 sierpnia, ale pamiętajcie, że zgodnie z polskim prawem za święto przypadające w sobotę możemy odebrać od pracodawcy dodatkowy dzień wolny.

LISTOPAD: 2 dni urlopu = 5 dni wolnego

Na kolejny długi weekend będziemy musieli poczekać aż do listopada. Nie będziemy mogli go wydłużyć, bo Wszystkich Świętych tym razem wypadnie w niedzielę. Jednak Święto Niepodległości będzie już w środę. Dzięki wzięciu dwóch dni urlopu – przed lub po 11 listopada – sprawi, że będziemy mogli cieszyć się pięcioma dniami wolnego.

GRUDZIEŃ: 1 dzień wolnego za święto w sobotę

W 2020 r. Boże Narodzenie przypada w piątek i sobotę. Tu ponownie możemy zgodnie z polskim prawem za drugi dzień świąt, który przypada w sobotę, odebrać dodatkowy dzień wolnego.

kalendarz długich weekendów w 2020 roku

długie weekendy w 2020 roku


Zobacz ile urlopu Ci przysługuje: Urlop w pigułce.

Udostępnij