Rynek pracowniczy się kurczy, deficytowych zawodów przybywa, a młode pokolenia nie kształci się w kierunkach technicznych. Kolejne publikowane raporty na temat dostępności pracowników są bezwzględne. Zresztą nie musisz ich czytać. Ten problem odczuwasz codziennie. Linie produkcyjne pustoszeją, wakaty pozostają nieobsadzone miesiącami, fluktuacja rośnie.

Twoja firma ma niewykorzystany potencjał. Coraz trudniej Ci dochować terminów zamówień ze względu na brak kadry. Każde nowe zamówienie to stres. Uciekają potencjalne zyski. Reputacja podupada, klienci się niecierpliwią. Myślisz sobie, jak wiele byś osiągnął gdybyś miał z kim pracować?

Zatrudnienie cudzoziemców
Podejmujesz decyzję o rekrutacji pracowników z zagranicy. Liczysz na zmotywowanych ludzi, chętnych do pracy. Wierzysz, że zatrudnienie cudzoziemców pozwoli Ci ruszyć z kopyta. Odpalić! Poczuć moc! Wreszcie spełnić oczekiwania klientów i swoje. Język nie jest wielką barierą. Jesteś w stanie sobie poradzić z komunikacją. Będzie dobrze! Trzeba tylko dopełnić formalności.

I nieoczekiwanie zderzasz się z administracją. Gdzie, jaki i kiedy wniosek złożyć? Co to giełda pracy? Zezwolenie na pobyt? Czym różni się zezwolenie na pracę od oświadczenia? Co ma być pierwsze i determinuje następne?


Jeden Twój błąd może kosztować Cię utratę pracownika, a to i tak mały problem, bo za brak formalności grożą dotkliwsze kary. Media żywią się takimi historiami. Nie możesz pozwolić sobie na wpadki.


Zatrudnienie cudzoziemców to Twój plan na powrót do normalności. Jesteś zdeterminowany. Oczywiście możesz ten temat zlecić swoim kadrom czy prawnikom. Jednak jeśli nie mają oni doświadczenia w procesowaniu tego typu spraw, dużo ryzykujesz. Brawura bywa nagradzana rzadko, częściej kończy się upadkiem. Możesz się wszystkiego nauczyć, ale czy to jest nadrzędny cel twojego biznesu? Czy stać Cię na koszty nieudanych lekcji?

Bezpieczne rozwiązanie

Skorzystaj z naszych usług. Przekaż proces ekspertom, którzy robią to na co dzień. Którzy dokładnie wiedzą jaki wniosek, jakie załączniki, w jakim terminie należy złożyć do odpowiedniego urzędu. Którzy dopilnują aktualizacji stempli urzędniczych.

  • kontrola dokumentów cudzoziemców posiadających lub ubiegających się o zatrudnienie
  • reprezentacja w urzędach w sprawach związanych z zatrudnieniem cudzoziemców
  • przeprowadzenie testu rynku pracy
  • planowanie działań legalizacyjnych i przedstawienie planu
  • wsparcie językowe szkolenia BHP

Z pełnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością nasz zespół wskaże Ci najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania przy zatrudnianiu cudzoziemców. Zapytaj o gp assistance, a my przedstawimy niezobowiązującą wycenę. Napisz @ lub zadzwoń +48 606406400.

Udostępnij